Dyrektor Handlowy
Warszawa money UoP

Dla naszego Klienta z branży FMCG (non food), poszukujemy osoby na stanowisko Dyrektora Handlowego:

GŁÓWNE WYZWANIE:

Tworzenie nowoczesnej strategii dalszego rozwoju sprzedaży oraz rozbudowa sieci dystrybucji, zarządzanie polityką sprzedaży w Polsce i zagranicą.

ZADANIA

  • Stworzenie nowoczesnej strategii rozwoju sprzedaży oraz rozwoju nowych rynków w firmie (w tym e-commers)
  • Zarządzanie działami sprzedaży krajowej, exportowej, private label oraz rozwoju nowych rynków
  • Odpowiedzialność za wprowadzanie nowych produktów
  • Realizacja powierzonych planów sprzedażowych
  • Zarządzanie zespołem sprzedażowym, monitorowanie i ocena wyników
  • Monitorowanie efektywności poszczególnych klientów
  • Udział w negocjacjach z największymi klientami, wspieranie działań handlowców
  • Monitorowanie i analiza danych rynkowych klientów
  • Przygotowywanie raportów i analiz dla Zarządu
  • Aktywna współpraca z innymi osobami odpowiedzialnymi za sprawne działanie firmy
  • Monitorowanie rynku i analiza trendów sprzedażowych w celu identyfikacji nowych możliwości biznesowych, monitorowanie działań konkurencji
  • Zarządzanie budżetem trade – marketingowym
  • Pozyskiwanie nowych Klientów i budowanie długotrwałych relacji z nimi, prowadzenie negocjacji handlowych
  • Monitorowanie we współpracy z Działem Księgowości płatności za dostarczone towary
  • Nadzór nad realizacją sprzedaży w kanałach dystrybucji
  • Udział w imprezach targowych w kraju i poza granicami

WYMAGANIA:

  • Wykształcenie wyższe
  • Doświadczenie w tworzeniu oraz zarzadzaniu strategią rozwoju sprzedaży
  • Doświadczenie w handlu oraz umiejętność zarzadzania działem sprzedaży
  • Co najmniej praktyczna, komunikatywna znajomość języka angielskiego,
  • Umiejętności komunikacyjne, negocjacyjne i analityczne
  • Kreatywność, proaktywna postawa w działaniu, orientacja na realizację celów i wyników
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Samodzielność, umiejętność pracy pod presją czasu
  • Gotowość do podróży służbowych